ul. sambora 48, 81-201 Gdynia
58 620 85 15
ZSCHIE
ZESPÓŁ SZKÓŁ
CHŁODNICZYCH I ELEKTRONICZNYCH
W GDYNI
  • O nas
    MisjaPatronHistoria szkołyDyrekcjaRada pedagogicznaPrawo szkolne
  • Dla ucznia
    Samorząd uczniowskiKalendarz roku szkolnegoWykaz podręcznikówEgzamin maturalny
    InformatoryKomunikaty maturalneTematy na ustny egzamin maturalny z języka polskiegoCentralna Komisja Egzaminacyjna
    Praktyki zawodoweEgzaminy zawodoweSzkolna Liga MatematycznaBiblioteka
  • Dla rodzica
    WychowawstwaKonsultacje nauczycieliInformator szkolnyPedagog/psychologRada rodziców
  • Plan lekcji
  • Rekrutacja
  • Kontakt
  • Zdalne nauczanie

Wytyczne sanitarne dla maturzystów

Strona główna > Aktualności > Bez kategorii > Wytyczne sanitarne dla maturzystów

Wytyczne sanitarne dla osób przystępujących do egzaminu maturalnego w 2020 roku

w Zespole Szkół Chłodniczych i Elektronicznych w Gdyni

 

  1. Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
  2. Zdający nie może przyjść na egzamin, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
  3. Podczas egzaminu w szkole mogą przebywać wyłącznie:
  • zdający,
  • osoby zaangażowane w przeprowadzanie egzaminu, tj. członkowie zespołów nadzorujących, obserwatorzy, egzaminatorzy, osoby wyznaczone do przygotowania i obsługi oraz obsługujące sprzęt i urządzenia wykorzystywane w czasie egzaminu   (np. komputery, sprzęt medyczny), asystenci techniczni,
  • inni pracownicy szkoły odpowiedzialni za utrzymanie obiektu w czystości, dezynfekcję, obsługę szatni itp.,
  • pracownicy odpowiednich służb, np. medycznych, jeżeli wystąpi taka konieczność.

Niedozwolone jest przebywanie na terenie szkoły osób innych niż wyżej wymienione, w tym rodziców/prawnych opiekunów uczniów (z wyjątkiem sytuacji, gdy zgodę na taki sposób dostosowania warunków przeprowadzania egzaminu wydał dyrektor OKE, lub jeżeli zdający wymaga pomocy np. w poruszaniu się), przedstawicieli mediów.

  1. Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek.
  2. Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmienniczych, linijki, cyrkla, kalkulatora itd. Zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających oraz pracowników szkoły.
  3. Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin można przynieść własną butelkę z wodą (do 0,5 l).
  4. Na terenie szkoły nie ma możliwości zapewnienia posiłków. Osoby przystępujące do więcej niż jednego egzaminu w ciągu dnia będą mogły zjeść przyniesione przez siebie produkty w przerwie między egzaminami.
  5. Osoby, które przystępują do dwóch egzaminów jednego dnia, mogą w czasie przerwy opuścić budynek szkoły albo oczekiwać na terenie szkoły na rozpoczęcie kolejnego egzaminu danego dnia.
  6. Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos.
  7. Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem (maseczką, przyłbicą – w szczególności  w przypadku osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką). Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsc przez zdających. Podczas wpuszczania uczniów do sali egzaminacyjnej członek zespołu nadzorującego może poprosić zdającego o chwilowe odsłonięcie twarzy w celu zweryfikowania jego tożsamości (konieczne jest wówczas zachowanie co najmniej 1,5-m odstępu).
  8. Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej (w trakcie egzaminu) zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:
  • podchodzi do niego nauczyciel, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie,
  • wychodzi do toalety,
  • kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z sali egzaminacyjnej.
  1. Zdający mogą – jeżeli uznają to za właściwe – mieć zakryte usta i nos w trakcie egzaminu, nawet po zajęciu miejsca przy stoliku.
  2. Zdający nie mogą przebywać w sali egzaminacyjnej podczas przerw między poszczególnymi zakresami, ze względu na konieczność przeprowadzenia dezynfekcji tych miejsc oraz – jeżeli to konieczne – znajdujących się w nich sprzętów.
  3. Przy wejściu do szkoły umieszczony jest płyn do dezynfekcji rąk (środek na bazie alkoholu, 60%), należy pamiętać o obligatoryjnym korzystaniu z niego przez wszystkie osoby wchodzące na teren szkoły.
  4. Płyn do dezynfekcji rąk jest również dostępny w każdej sali egzaminacyjnej. Obok płynu znajduje się informacja na temat prawidłowej dezynfekcji rąk.
  5. W przypadku egzaminu z przedmiotów, na którym dozwolone jest korzystanie przez grupę zdających z np. jednego słownika, tego samego urządzenia, z którego może korzystać więcej niż jedna osoba, ustawiony jest dozownik z płynem dezynfekcyjnym, należy korzystać z niego przed skorzystaniem z danego materiału egzaminacyjnego/urządzenia.
  6. Ławki w sali egzaminacyjnej ustawione są w taki sposób, aby pomiędzy zdającymi zachowany był co najmniej 1,5-metrowy odstęp w każdym kierunku.
  7. W przypadku egzaminu z informatyki oraz stanowiska służące do przeprowadzenia części pisemnej egzaminu przy komputerze, również są zaaranżowane w taki sposób, aby zapewnić co najmniej 1,5-metrowy odstęp pomiędzy zdającymi oraz pomiędzy zdającymi i członkami zespołu nadzorującego / asystentami technicznymi / osobami obsługującymi sprzęt albo urządzenia.
  8. Dla każdego zdającego jest zapewnione miejsce (szatnia), w którym będzie mógł zostawić rzeczy osobiste – plecak, torbę, kurtkę itp.
  9. W szkole zapewniona jest bieżąca dezynfekcja toalet.
  10. Ławki oraz krzesła w sali egzaminacyjnej są dezynfekowane przed i po każdym egzaminie.
  11. Dezynfekowane są również:
  • klawiatury, myszki oraz sprzęt wykorzystywany do przeprowadzenia egzaminu maturalnego z informatyki lub egzamin przy użyciu komputera
  • odtwarzacze płyt CD wykorzystywane do przeprowadzenia egzaminu
    z języka obcego nowożytnego
  1. Na terenie szkoły wyznaczone i przygotowane jest pomieszczenie (wyposażone m.in. w środki ochrony osobistej i płyn dezynfekujący), w którym będzie można odizolować osobę w przypadku stwierdzenia objawów chorobowych.
  2. Należy unikać tworzenia się grup zdających przed szkołą oraz przed salą egzaminacyjną przed rozpoczęciem egzaminu oraz po jego zakończeniu, w tym celu:
  • zdający na teren szkoły wpuszczani są różnymi wejściami
  • prosi się zdających, aby wrażeniami po egzaminie dzielili się między sobą z wykorzystaniem mediów społecznościowych, komunikatorów, telefonicznie, a unikali spotkań w grupie, np. przy wejściu do szkoły.
  1. Zdający potwierdzają swoją obecność na egzaminie, podpisując się w wykazie, korzystając z własnego długopisu.
  2. Zdający może opuścić na stałe salę egzaminacyjną (jeżeli zakończył pracę z arkuszem) najpóźniej na 15 minut przed czasem wyznaczonym jako czas zakończenia pracy z arkuszem. W ciągu ostatnich 15 minut przed zakończeniem egzaminu (nawet jeżeli zdający skończył pracę z arkuszem egzaminacyjnym) zdający nie opuszczają sali egzaminacyjnej.
  3. Jeżeli zdający przejawia niepokojące objawy choroby, przewodniczący zespołu nadzorującego lub członek zespołu nadzorującego informuje o tym przewodniczącego zespołu egzaminacyjnego, który zapewnia odizolowanie zdającego lub innej osoby przejawiającej objawy choroby w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu z zapewnieniem minimum 2 m odległości od innych osób.
  4. W przypadku zdających pełnoletnich przystępujących do egzaminu maturalnego – PZE informuje właściwą powiatową stację sanitarno-epidemiologiczną, a w razie pogarszania się stanu zdrowia zdającego – także pogotowie ratunkowe. W przypadku gdy stan zdrowia nie wymaga interwencji zespołu ratownictwa medycznego, zdający powinien udać się do domu transportem indywidualnym, pozostać w domu i skorzystać z teleporady medycznej.

                                                                                                                                                                                        Dyrektor Szkoły

ZSCHIE
ZESPÓŁ SZKÓŁ
CHŁODNICZYCH I ELEKTRONICZNYCH
W GDYNI
ul. Sambora 48, 81-201 Gdynia
58 620 85 15
Facebook
Youtube
  • Rada rodziców
  • Wychowawstwa
  • Plan dzwonków
  • RODO
  • Procedury COVID-19
Godzina po godzinie Na 25 dni
Copyright © 2018 by ZSCHIE. All rights reserved.
Projekt i realizacja: Internet-media.pl
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.